Aparaaditehase kvartal laieneb Kastani tänava tööstushoonetesse ja avab sel nädalal Plantariumi multiruumi
Piirkonnas on ligi 30 000 ruutmeeterit võetud (taas)kasutusele kaasajastatud ja jätkusuutlike elamu-, töö-, meelelahutus- ja kaubanduspindadena. Tartu linn on panustanud omalt poolt rattateede võrgustikuga, SMART Bike rattaparklaga otse tehase kõrval, Vaksali viadukti renoveerimisega ja piirkonna parklate korrastamisega. Kaasava eelarve toel on Aparaadi sisehoovist saanud linnaosa esimene avalik park ja mänguväljak. Järgmisel aastal algavad Kastani ja Riia tänavate põhjalikud renoveerimistööd, mis muudavad need jalakäija- ja rattasõbralikumaks.
Aparaaditehase areng pole piirdunud vaid Kastani 42 tehasehoonega, vaid omandatud on ka Vaksali linnaosas asuvaid teisi vanu tootmishooneid, et neid kultuuritehasega ühtiva kontseptsiooniga uuskasutusele võtta. Nii on Samelini jalatsivabriku endistes laohoones tegutsemas TYPA trüki- ja paberikunstikeskus, plekist angaaris (Kastani 48e) on ennast sisse seadnud Ajuokse kunstnikerühmitus ning vanas garaažihoones (Kastani 64a) tegutseb Le Garage nimeline “mini-loometehas”.
2024. aastal omandas Aparaaditehast omav Kultuuritehased OÜ veel ühe vana garaažhoone Vaksali linnaosas, Samelini jalatsivabriku naabruses, aadressil Kastani 50. Selle renoveerimistööd on hetkel käimas, aga juba sel neljapäeval (6.02) avatakse seal 250m2-ne Plantariumi taimepood-üritusteruum. Kell 18.00 algav programm tutvustab selle multifunktsionaalse ruumi võimalusi meelelahutuslikus võtmes. Kavas on loeng/DJ-sett vinüülile pressitud taimeteemalistest muusikast (läbiviija Ahto Külvet), esineb ansambel Karameel, tutvustatakse tulevikuplaane ja toimuvad temaatilised töötoad. Avatud on baar ja suupistete eest hoolitseb samas majas oma ruumid avav Köömeni restoran.
Kastani 50, ehk Plantariumi maja ligi 2000 m2 pinda on tänaseks päevaks juba üürnikud leidnud. Suurema osa majast hõivavad Tartu Kunstikooli ruumid ja oma uue kodu leiab siin ka video-foto-podcasti stuudio JOPP. Ligi 100 ruutmeetril seab ennast suve alguses sisse Eesti esimene ringne katselabor SÕÕR – ruum kõigile, kes soovivad prototüüpida ringseid lahendusi.
Plantariumi avapeo programmi leiad SIIT.